Przemysł 4.0

Współczesne biznesy stają w obliczu czwartej rewolucji przemysłowej, która wiele oferuje, jednocześnie bardzo dużo wymagając od organizacji dotychczas funkcjonującej w oparciu o różne systemy i technologie. Konieczność zintegrowania wykorzystywanych dotychczas technologii w ramach jednorodnego systemu cyber-fizycznego budzi wiele emocji, także tych negatywnych. Przedsiębiorstwa przyzwyczajone do pewnej niezależności do digitalizacji wysuwają obawy o możliwość utrzymania płynności zarządzania organizacją i utrzymania produkcji w sytuacji awarii systemu. Dla wielu z nich zintegrowanie elementów osprzętu, oprogramowania oraz nowoczesnych systemy wizualizacji danych pod jednym panelem administracyjnym zdaje się być nierozsądne i nieodpowiedzialne. Z drugiej strony era industry 4.0. oferuje nam możliwość zarządzania maszynami i urządzeniami w oparciu o komunikację i przepływ danych pomiędzy nimi, co w sposób bezpośredni przekłada się na zwiększenie wydajności zakładów produkcyjnych, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji.

Przemysł 4.0 a komunikacja wizualna i zarządzanie obiektem

Marka VC System od lat specjalizuje się w komunikacji wizualnej oferując naszym klientom niezwykle zaawansowane, a zarazem bardzo łatwe w obsłudze systemy Digital Singange dla fabryki, Digital Signage Retail dla sklepów i sieci handlowych, a także systemy komunikacji wizualnej dla hoteli, obiektów konferencyjnych i wielu innych. Wszystkie nasze rozwiązania projektujemy i tworzymy w oparciu o założenia idei Przemysł 4.0, która zakłada wymianę danych i komunikację pomiędzy poszczególnymi komponentami systemu.

Projektując systemy komunikacji wizualnej, jak również rozwiązania takie jak aplikacje do rezerwacji sal czy systemy konferencyjne dla hoteli i ośrodków konferencyjnych zwracamy szczególną uwagę na funkcjonalność oferowanych rozwiązań oraz ich dopasowanie do rzeczywistych potrzeb i oczekiwań klienta. Jednym z kluczowych naszych rozwiązań jest system Crestron Flex, w ramach którego łączymy zadania komunikacji wizualnej z automatyzacją obsługi wyposażenia sal konferencyjnych. W obiektach zintegrowanych w systemie Crestron Flex prelegent z poziomu panelu administracyjnego może zarządzać treściami wyświetlanymi na nośnikach cyfrowych, jednocześnie dbając o odpowiednią temperaturę w sali (zarządzanie zintegrowanym systemem klimatyzacji lub wentylacji mechanicznej) oraz jej odpowiednie zacienienie/oświetlenie (zarządzanie zintegrowanym systemem rolet fasadowych lub karniszy elektrycznych). W zależności od specyfiki obiektu system może być doposażony w dowolną liczbę funkcjonalności – wszystkie one, zgodzie z ideą Industry 4.0 bazują na komunikacji i przepływie informacji pomiędzy poszczególnymi elementami systemu.

Dlaczego warto skorzystać z usług VC System?

Jako marka oferująca zaawansowane rozwiązania komunikacji wizualnej działamy na polskim rynku od lat. Stale podnosimy nasze kwalifikacje i kompetencje, co przekłada się na zawsze aktualne rozwiązania charakteryzujące się wysoką funkcjonalnością, niezawodnością oraz łatwością obsługi. Jesteśmy w stanie zintegrować w obrębie jednego systemu wszystkie systemy i technologie pracujące w obiekcie.