Ściany wideo – obrazy widoczne z daleka

video wall cenaJednym z czynników decydujących o sukcesie przekazu marketingowego jest widoczność reklamy. Można ją sobie zagwarantować, stosując technologię Videowall. Złożona z kilku bądź kilkunastu ekranów LCD ściana wideo świetnie sprawdza się zarówno jako nośnik reklamowy, jak i przekaźnik informacji w terminalach komunikacyjnych. Zbudowane z identycznych monitorów konstrukcje świetnie wpasowują się w aranżacje przestrzeni publicznej. Swoją niebanalną prezencją zwracają na siebie uwagę przechodzących osób, dzięki czemu zwiększa się zasięg i skuteczność emitowanego przez nie przekazu. Ich niewątpliwą zaletą jest też wysoka rozdzielczość. Ściana wideo tworzona jest zwykle z ekranów o rozdzielczości Full HD. Już cztery takie monitory złożone w jedną całość pozwalają na osiągnięcie rozdzielczości na poziomie 4K. Stosowanie w nowocześniejszych modelach cienkich obudów o grubości nieprzekraczającej 2 mm zmniejsza widoczność ramek dzielących poszczególne ekrany od siebie. To zwiększa komfort odbioru obrazu przekazywanego za pomocą technologii Videowall.

 

Videowall – sposób działania

Ściany wideo tworzone są w rozmaity sposób. Najczęściej w celu ich wygenerowania wykorzystuje się jedną z trzech metod:

  • połączenia ekranów reklamowych za pomocą metody DaisyChain, której istota sprowadza się do szeregowego połączenia kablem Displayport wszystkich ekranów wchodzących w skład konstrukcji; urządzenie uruchamiane jest za pomocą playera zaopatrzonego w oprogramowanie Digital Signage; zaletą tego rozwiązania jest prostota obsługi oraz niewygórowana cena;
  • wykorzystanie Splitera Video, do którego podłączony jest zarówno player, jak i każdy ekran przy użyciu osobnego kabla; rozwiązanie to najlepiej sprawdza się w przypadku łączenia monitorów bez gniazd DisplayPort;
  • podłączenie każdego monitora do osobnego playera – cena tego przedsięwzięcia jest dość wysoka, niemniej jednak umożliwia ono stworzenie ścian Videowall o bardziej skomplikowanych konstrukcjach.

Nie wiesz, którą z opisanych powyżej metod wybrać? Zdaj się w tej kwestii na naszych specjalistów. Dołożymy starań, aby stworzona przez nas na Twoje zlecenie ściana wideo spełniała wszelkie Twoje oczekiwania.