Przemysł

Systemy komunikacji wizualnej dla przedsiębiorstw produkcyjnych i przemysłowych

Wiemy jak usprawnić codzienną komunikację w nawet najbardziej rozbudowanym zakładzie przemysłowym. Zapewnij swoim pracownikom aktualną informację o statusie produkcji, dziel się poziomem wykonania celów i wynikami poszczególnych zespołów. Zyskaj realny wpływ na pracę swojej załogi, niezależnie od warunków panujących na hali.

Oprogramowanie Digital Signage dla fabryki to zaawansowane technologicznie rozwiązanie umożliwiające integrację różnych systemów i technologii w ramach jednego rozwiązania dla przemysłu. Digital Signage pozwala w łatwy sposób zarządzać komunikacją wizualną w organizacji, jednocześnie dostarczając pracownikom zawsze aktualne dane dotyczące procesu produkcyjnego. To wszystko sprawia, że komunikacja wizualna dla fabryki przekłada się na wzrost wydajności pracowników na poszczególnych stanowiskach pracy, jak również obniżenie kosztów produkcji wyrobu gotowego. W zależności do specyfiki branży oraz obsługiwanej produkcji monitor przemysłowy może prezentować szerokie spektrum komunikatów – od instrukcji dotyczących montażu poszczególnych części na montażowniach ręcznych, przez informowanie o nowych procedurach bezpieczeństwa, aż po informacje dotyczące poziomu realizacji danego zamówienia. Możliwości komunikacyjne, jakie dają monitory przemysłowe do zabudowy na produkcje zintegrowane z zaawansowanymi rozwiązaniami dla przemysłu są praktycznie nieograniczone. Każdy monitor może wyświetlać inne dane, adekwatnie do zespołu pracowniczego, do którego są one kierowane.

Digital Signage dla fabryki

Klientów zainteresowanych digitalizacją na produkcji oraz możliwościami w zakresie komunikacji wizualnej z pracownikami w obrębie całego obiektu zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z możliwościami systemu Digital Signage dla fabryki. Rozwiązanie jest niezwykle uniwersalne i elastyczne, co pozwala na jego zastosowanie niezależnie od branży oraz rozmiaru obiektu.  

komunikacja wizualna dla fabryki

Jakie przykładowe informacje możesz prezentować:

  • ważne komunikaty wewnętrzne, informacje o wypadkach i zagrożeniach
  • statusy wykonywanych zadań i procesów
  • dane o produktach, komponentach i zapasach
  • treści z mediów społecznościowych i innych systemów

Komunikacja wizualna dla fabryki przez długi czas była marginalizowana. Tymczasem pierwsze wdrożenia systemu Digital Signage pokazały, mają one bardzo duży wpływ na organizację i zarządzanie procesem produkcyjnym, w szczególności w obiektach o dużych powierzchniach oraz w fabrykach, w których różne zespoły pracownicze zajmują się realizacją różnych zleceń. Digitalizacja na produkcji pozwala uniknąć szumu komunikacyjnego oraz pomyłek związanych z zawodnością ludzkiej pamięci – ważne komunikaty są stale do wglądu na wyeksponowanych w widocznych miejscach monitorach przemysłowych, dzięki czemu pracownicy w każdej chwili mogą odczytać komunikat (przedstawiony w postaci pisemnej lub graficznej).

Jakie nośniki możesz wykorzystać w swojej fabryce jako monitory przemysłowe do zabudowy:

Praktyka pokazuje, że odbiorniki dotychczas postrzegane przede wszystkim jako monitory reklamowe mają znacznie szersze zastosowanie. Monitor przemysłowy do zabudowy dzięki odpowiednim obudowom do telewizorów może być skutecznie i bezpiecznie montowany w dowolnych przestrzeniach, niezależnie od tego czy jest to przestrzeń sklepu, salonu usługowego, czy hali produkcyjnej. Jedyne o czym należy pamiętać podczas wyboru nośników komunikacji wizualnej jest ich adekwatność do wyświetlanych komunikatów oraz miejsca, w którym będą użytkowane. Odpowiedni dobór urządzeń pod względem rozmiaru oraz jakości wyświetlanych danych to klucz do efektywnej komunikacji.

Bardzo ważne miejsce w ofercie firmy VC System zajmują monitory przemysłowe do zabudowy we własnej obudowie, maszynie lub ścianie. Wyposażone w ekran dotykowy urządzenia mogą mieć różne wymiary, dostosowane do lokalizacji, a także rodzaju wyświetlanych informacji. Umieszczone z góry i z dołu lub po bokach mocowania umożliwiają łatwy montaż sprzętu w wybranym miejscu. Monitor przemysłowy do zabudowy jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ma wbudowane głośniki oraz filtry prywatyzujące. Może pracować w różnych warunkach temperaturowych.

digitalizacja na produkcji

Co zyskujesz z VC System:

  • stabilność rozwiązania opartego na sprawdzonym przez klientów oprogramowaniu
  • pakiet kompleksowych usług: od audytu przez analizę, projektowanie, instalację i serwis
  • bezproblemową integrację z zewnętrznymi źródłami danych
  • profesjonalne wsparcie i doradztwo w budowaniu Twojego biznesu

VC SYSTEM to marka z wieloletnim doświadczeniem. Od lat z sukcesami wdrażamy systemy komunikacji wizualnej w różnych przestrzeniach. Doskonała znajomość dostępnych rozwiązań oraz umiejętność zrozumienia branży klienta pozwala nam projektować rozwiązania dla przemysłu charakteryzujące się wysoką sprawnością oraz łatwością w obsłudze. Zachęcamy do kontaktu.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zapraszamy do kontaktu.