Czy w kasie samoobsługowej można płacić blikiem?

2023-07-24

admin

Blog

0

Czy w kasie samoobsługowej można płacić blikiem?

płatność BLIKiem w kasie samoobsługowejKasy samoobsługowe nie tylko ułatwiają przebieg zakupów, ale oferują również wygodne metody płatności, dopasowane do preferencji różnych odbiorców. Bezpieczeństwo transakcji jest priorytetem, dlatego wszystkie metody płatności są realizowane w sposób bezpieczny, z użyciem podobnych zabezpieczeń, które wykorzystuje się w konwencjonalnych kasach. W naszym krótkim wprowadzeniu przyglądamy się z bliska przebiegowi płatności w kasach samoobsługowych ze szczególnym uwzględnieniem płatności blikiem.

Dostępne metody płatności w kasach samoobsługowych

Płatność gotówką to jedna z najpopularniejszych metod płatności, jednak nie zawsze dostępna w kasach samoobsługowych. Jeśli występuje – kasa powinna być wyposażona w specjalne otwory do umieszczania banknotów oraz monet. Często też zdarza się, że na 5 dostępnych kas w danym sklepie tylko jedna oferuje możliwość płacenia gotówką.

Karta płatnicza to obecnie jedna z najbezpieczniejszych metod płatności. Kasy samoobsługowe mogą akceptować karty kredytowe, debetowe, a niekiedy także karty podarunkowe. Płatność wygląda tak samo jak w czasie korzystania ze zwykłej kasy. Klient wkłada lub przykłada kartę do czytnika, a następnie podąża za instrukcjami wyświetlanymi na ekranie (np. może zostać poproszony o wpisanie PIN). Najszybciej jest realizowana płatność metodą zbliżeniową.

Płatność blikiem jest możliwa w kasie samoobsługowej i często dostępna jest w tym samym panelu co płatność kartą. Cała procedura przebiega szybko i jest łatwa do zrealizowania. Po zakończeniu skanowania produktów należy wybrać odpowiednią opcję płatności. Następnie należy przyłożyć do czytnika swój smartfon z aktywną funkcją zbliżeniową. Po zaakceptowaniu płatności, na terminalu pojawi się odpowiednia informacja.

Bezpieczeństwo płatności blikiem

Wszelkie płatności zbliżeniowe w kasach samoobsługowych są szybkie, wygodne i przede wszystkim – bezpieczne. Warto jednak trzymać się najważniejszych reguł pozwalających zagwarantować pełną ochronę. Przede wszystkim – należy korzystać wyłącznie z bezpiecznych i sprawdzonych połączeń sieciowych. Warto po każdej transakcji monitorować stan swojego konta, w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości.

Kasy samoobsługowe to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające szybką finalizację zakupów. W trakcie korzystania z nich warto na bieżąco sprawdzać informacje wyświetlane na ekranie, potwierdzać przebieg transakcji i pozostawać czujnym podczas wprowadzania danych płatniczych. Dzięki zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa oraz świadomości potencjalnych zagrożeń, korzystanie z kas samoobsługowych może nam wejść w nawyk i zupełnie zastąpić tradycyjne kasy.

ZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA?

Zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie pytania!

Biuro VC System

ul. Złota 59 (piętro 6), 00-120 Warszawa
Post by admin