Jak dobrać odpowiedni zestaw do wideokonferencji?

2023-04-03

admin

Blog

0

Jak dobrać odpowiedni zestaw do wideokonferencji?

zestaw do wideokonferencjiPrzygotowanie wideokonferencji może być bardzo wymagające. Należy wziąć pod uwagę zarówno komfort i potrzeby użytkowników jak i ustalić jakie sprzęty będą do tego potrzebne. Poniżej przybliżamy oba tematy oraz wskazujemy na najważniejsze sprawy, o których nie można zapomnieć.

Co wziąć pod uwagę w czasie przygotowania wideokonferencji?

Pierwszą istotną sprawą jest liczba uczestników. Jeśli planujesz spotkanie z mniejszą liczbą osób (do 4-5), to wystarczy zastosowanie kamery internetowej i mikrofonu, które są wbudowane w komputer lub laptop. Dla większych grup należy wybrać dedykowane urządzenia, takie jak kamery i mikrofony konferencyjne, które zapewniają lepszą jakość dźwięku i obrazu.

Istotny jest też rozmiar pomieszczenia. W przypadku większych sal, należy wybrać kamery i mikrofony, które zapewniają szeroki kąt widzenia oraz lepszą jakość dźwięku. Warto też sięgnąć po zestaw głośników konferencyjnych, które zapewniają lepszą emisję dźwięku i jego słyszalność w całym pomieszczeniu.

Jeśli połączenie internetowe jest słabe, warto wybrać urządzenia, które umożliwiają regulowanie jakości dźwięku i obrazu w trakcie ich emitowania. Urządzenia te są zazwyczaj wyposażone w funkcje automatycznego dostosowywania jakości, aby zapewnić jak najlepszą jakość połączenia.

Ostatecznie wybór odpowiedniego zestawu do wideokonferencji zależy również od budżetu, który masz do dyspozycji. Im większym budżetem dysponujesz, tym lepsze urządzenia warto zakupić lub wypożyczyć na czas realizacji wideokonferencji.

Wybór urządzeń do przeprowadzenia wideokonferencji

Potrzebne są przede wszystkim urządzenia umożliwiające przesyłanie i odbieranie obrazu oraz dźwięku. Najczęściej wykorzystywana jest kamera internetowa, która może być wbudowana w komputer lub stanowić osobne urządzenie. Dobrej jakości mikrofon jest kluczowy podczas wideokonferencji, w których uczestniczy duża liczba osób. Może być to mikrofon kierunkowy (wychwytuje dźwięki z jednego kierunku) lub pojemnościowy (wychwytuje dźwięki z całej przestrzeni), a także mikrofon bezprzewodowy, umożliwiający większą swobodę ruchu w trakcie wydarzenia.

Pomocny może być też ekran dotykowy, czyli urządzenie umożliwiające łatwe zarządzanie spotkaniem, w tym sterowanie obrazem i dźwiękiem. W przypadku większych spotkań warto wybrać ekran o większych wymiarach, który umożliwi wygodne sterowanie konferencją na bieżąco.

Liczy się także oprogramowanie wykorzystane do wideokonferencji, najczęściej stosuje są takie programy jak Zoom, Teams, Skype, Google Meet, a niekiedy także inne, mniej popularne. Pozwalają na używanie takich funkcji jak udostępnianie ekranu, nagrywanie spotkań czy działania interaktywne pomiędzy poszczególnymi uczestnikami.

ZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA?

Zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie pytania!

Biuro VC System

ul. Złota 59 (piętro 6), 00-120 Warszawa
Post by admin